ЕГОЇСТ

Не важливо хто ти і чому так живеш... Тобі "видали" одне життя і зовсім не егоїстично його жити. Егоїстичним буде не зважати на те, що своє єдине життя живе й інший хтось.

 

Музиканти зняли кіно на головну пісню свого першого альбому Егоїст. Саме кіно, бо по-іншому було б складно відтворити суть пісні і поставити такі питання як..

Чи так однозначні добро і зло? Чи все, що ми робимо з добрими намірами, має гарні наслідки, і чи все, що ми робимо егоїстично для себе погано для інших?

Хоча, кліп гурту ІСПАНІЯ - Егоїст можна дивитись і без отих філософських заковик, бо воно легке і #чеснопрожиття

А істинні фани помітять цитування друга гітариста Скрябін - Кузьми. Так музиканти гурту ІСПАНІЯ підтримали рух за безпеку за кермом.

ФАРВАТЕР

«Назва пісні – не випадковість, - коментує гітарист та один із засновників гурту Олексій Зволинський, – Фарватер – це дорога у хвилях. Морська тема мені особисто дуже близька – я майстер спорту з парусного спорту. А де море – там пірати. А де пірати – там свобода! Обожнюю все, що стосується моря і піратів!»

У концертному варіанті пісні музиканти використали відому музичну тему, що прозвучала в кінострічці «Пірати Карибського моря». І до нього ж створили відео.

«Про життя рок-музикантів часто складають байки, що вони брутальні, питущі і гулящі. Такі собі пірати. І такі образи вільного чоловіка публіці імпонують. Тож ми не стали ані підтверджувати, ані спростовувати міфи, а просто показали один день із нашого життя», - розповідає про відео Аніс Еттаєб – вокаліст та один із засновників гурту ІСПАНІЯ.

Відео, презентоване музикантами гурту ІСПАНІЯ до нової пісні, не професійне і більше схоже на домашні хроніки. Один день із життя рок-музиканта. Один день із життя гурту ІСПАНІЯ.

Пісня «Фарватер» -  живий і вільний музичний епізод, що не залишить байдужим прихильників рок-музики.

ЛАМБЕРСЕКСУАЛ

Сатирична історія про моду та чоловіків у ній. А саме про тих чоловіків, які вирішили не приховувати прояви свого тестостерону, та почали «носити бороду».

 

Відео, що супроводжує трек, музиканти створили із опублікованих в інтернеті матеріалів. Серед них, окрім фото зірок американського кіно, також є і фото українських відомих артистів.

БРАТ

Репліка гурту на тему війни, життя, смерті та вічності. «Не звикати до війни, цінувати кожну мить життя, і чути, коли дзвенять дзвони… - колись такою думкою надихнувся до творчості відомий письменник, така ж ідея в основі нашої нової пісні – коментує Олексій Зволинський прем’єру, -  адже дзвенять вони усім – і тим, хто віддав життя, і тим, за для кого це життя скінчилось».

 

Аніс Еттаєб: «Ми не могли оминути тему війни у своїй творчості. ІСПАНІЯ співає чесно про життя. А в життя українців увійшла війна. Ігнорувати це – робити злочин проти героїв нашої країни. Тому ми співаємо і, сподіваємось, що надихаємо».

Декораціями до пісні стали стіни дому Льоші Зволинського – гітариста гуртів Скрябін та ІСПАНІЯ. А самі зйомки проводились з допомоги друзів музикантів. «Ми вирішили, що витрачати гроші на відео за теперішніх часів – не виправдана розкіш. Є багато справ, які потребують цих грошей більше. А те, як ми граємо і співаємо можна показати і без великих витрат» - розповідає про відеокліп Зволинський

ДІВЧА

Фолк, рок, баллада. Пісня малює яскраві образи – дівчинка, очі, темрява, а десь люди, що підпалюють небо. Тамтами б’ють і скрипки плачуть.  Слухаєш і наповнюєшся впевненим почуттям, що все буде добре, що врешті-решт – хмари розійдуться, а небо освітиться і очам відкриється шлях.

Цей трек був презентований в переддень святкування річниці Незалежності України. Єднальний дух  пісні «Дівча» відчувається з перших його звуків, а сюжет навіть виглядає символічною ілюстрацією до сьогодення України.

Так гурт із зовсім не українською назвою презентував дуже українську пісню і тим самим привітав  зі святом своїх земляків.

НАС НЕ СТАЛО

Перша авторська пісня гурту Іспанія, яка прозвучала в ефірі радіостанцій. Саме прем'єра данного треку представила новостворений коллектив широкій аудиторії.

"Нас не стало" - класична рок балада - жива гітара, впевнений чоловічий вокал і дещо трагічний контест. Пісня про ніч, що є останньою для двох людей, які вирішили завершити свої стосунки.

Страх та відчай, що врешті решт змінюються примиренням з майбутнім і зустріч ранкового сонця. 

Кожен кінець - це початок нового.

ЕТИМОЛОГІЯ УКРАЇНСЬКОГО МАТЮКА

 

«От срака – вона є і все. Її не заборониш. А як придумати, що її нема, то все те гімно, що є в людині, воно так там і залишиться… тому сраку відмінити аж ніяк не можна. Але прикривати іноді треба. Для того і культура.»

«Етимологія українського матюка» - українська версія сатиричної пісні «Фіаско» російського гурту «Ленінград».

 

Так гурт Іспанія висловились про культуру, українську мову та про роль справжнього життєвого лексикону в  мистецтві.  Про те, що в становленні культури важливі всі її етапи та складові.

 

Що ігнорування, приміром, «радянського» періоду,  із історії викреслює цілий прошарок суспільства, яке все одно залишається українським. Що, наприклад, ігнорування такої складової мови, як матюк, заперечує існування певних емоцій. Ця пісня про те, що ідеалізування призводить до штучності.

Місце зйомок відео також внесло своєрідний підтекст у тему пісні. Знімальним майданчиком була обрана напівзавершена будівля в одному з мікрорайонів Києва. Це місце мало б стати Будинком Культури, а натомість перетворилось на смітник, притулок для безхатників, наркозалежних, та небезпечну споруду для дітей. В даному контексті приспів пісні якнайкраще передає ставлення  влади до розвитку культури.